czwartek, 29 maja 2014

Pracownik w prawie pracy

Rynek pracy w Polsce nie jest kolorowy. Dużo, szczególnie młodych ludzi skarży się na brak zatrudnienia albo niskie wynagrodzenia. Zdarzają się przykre przypadki, że gdy nawet mamy pracę, czujemy się oszukiwani przez pracodawcę. W końcu praca to nieodłączny element naszego życia, powinniśmy dostawać tyle, na ile zapracowaliśmy, czasami jednak bywa inaczej.

   Pozwy z zakresu prawa pracy, składane przez pracownika zawsze były i będą traktowane z pewną dawką strachu. Pojedyncza jednostka, jaką jest pracownik, często boi się kosztów oraz faktu, że szereg prawników z ramienia firmy może go w sądzie "zniszczyć". W prawie pracy jednak, sąd często dokładnie przygląda się sytuacji jednostki, warto więc walczyć o odszkodowanie.
  Najczęstsze pozwy z zakresu prawa pracy, na linii pracownik - pracodawca dotyczą braku wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, bezpodstawnego wypowiedzenia o pracę lub kary dyscyplinarnej, z którą obarczony się nie zgadza. W wielu takich przypadkach najlepszym doradcą okazuje się adwokat Warszawa, trudniący się prawem pracy. Często zdarza się, że wyrokiem sądu pracodawca ma obowiązek przywrócić do pracy oskarżającego. W przypadku wypłat wynagrodzenia, zarządy przedsiębiorstw, w celu uniknięcia niechlubego rozgłosu, idzie na ugodę i pracownik dostaje to, czego chciał, a nawet dodatkowe odszkodowanie.